Чи можна під ламінат класти теплу підлогу?

Існує  міф, ніби під ламінат не можна класти теплу підлогу, також ніби під ламінат не можна класти тільки  електричну теплу підлогу, а водяну можна.

А правда така  – ВСЕ МОЖНА, потрібен лише правильний підхід та хороший спеціаліст.

Особливості ламінату

Щоб постелити ламінат на теплу підлогу, водяну або електричну, потрібно щоб цей ламінат був “призначений для використання з системами теплої підлоги”, про що свідчить спеціальний значок. Але у теперішній час майже уся продукція підходить для використання підігріву підлоги.

Ламінат, як і будь-який  дерев’яний настил, не любить поспіху в плані температурних коливань. Тому, коли вам доставили ламінат додому, потрібно залишити його на 3 дні в тій кімнаті, де він буде згодом встановлений. Це потрібно для того, щоб ламінат звик і пристосувався до тих умов, в яких він буде експлуатуватися. В такому випадку він в залежності від температури і вологості набере потрібний розмір і, коли ви його встановите,  не буде звужуватися і розширюватися, створюючи вам труднощі. Якщо у вас вже встановлена тепла підлога в стяжці, то стяжку потрібно прогріти, і відключити за 2-3 доби до установки ламінату (якраз в той момент, коли ламінат доставлять в потрібне приміщення).Після закінчення робіт на протязі 3-х днів не можна міняти температурний режим в кімнаті!

Коли починається кожен опалювальний сезон, температуру підлоги поступово підвищують щодня приблизно на 3 градуси, до тих пір поки не буде комфортна температура підлогового покриття. В кінці опалювального сезону температуру знижують за такою ж системою, на 3 градуси в день, поки вона не опуститься до 15-18 градусів. Тоді можна відключати терморегулятор і вступати в теплий літній сезон.

Укладання ламінату на теплу підлогу в стяжці

Ламінат зазвичай кладуть на підкладку, призначену для теплоізоляції і шумоізоляції, тому вона погано пропускатиме тепло від кабелю і не дасть підлозі добре нагрітися. Якщо класти ламінат без підкладки, то він буде гучним. Але не все так погано як здається, фахівці придумали вихід. Нагрівальний кабель  лягає в більш тонку стяжку (з потужністю до 100 Вт/м2 ). Підкладку краще брати  відразу спеціальну для теплої підлоги, в якій вже зроблені отвори  для теплопровідності, або звичайну, щоб вона була просто шумоізоляційною але теплопровідною.  На підкладку ламінат стелиться як зазвичай.

Схема укладання кабелю в стяжку:

на монтажну стрічку

 1. Чорнова стяжка
 2. Монтажна стрічка
 3. Нагрівальний кабель
 4. Датчик температури в гофротрубці
 5. Стяжка 3-5см
 6. Підкладка під ламінат 1-3 мм.
 7. ламінат

на монтажну стрічку та ізоляцію товщиною 3-5 мм:

 1. Чорнова стяжка
 2. Коркова ізоляція 3-5мм
 3. Монтажна стрічка
 4. Нагрівальний кабель
 5. Датчик температури в гофротрубці
 6. Стяжка 3-5см
 7. Підкладка під ламінат 1-3 мм.
 8. ламінат

на металеву сітку та тверду теплоізоляцію товщиною від 20мм:

 1. 1. Чорнова стяжка
 2. Теплоізоляція (мін 20мм)
 3. Металева сітка
 4. Нагрівальний кабель
 5. Пластмасові хомути
 6. Датчик температури в гофротрубці
 7. Стяжка 4-6 см
 8. Підкладка під ламінат 1-3 мм.
 9. ламінат

Схема укладання матів під ламінат:

Нагрівальні мати укладаються на вирівняну основу та заливаються самовирівнюючою стяжкою чи іншим розчином що використовується для теплих підлог та має хорошу теплопровідність. Як мінімум вся сітка мату та кабель на ній, повинні бути повністю та рівномірно вкриті розчином.

Укладання ламінату на інфрачервону плівку

 • нагрівальний кабель / мати не можна класти там, де будуть стояти важкі меблі;
 • Відстань від країв нагрівальної поверхні до стін приміщення приймають 10 см.

Щоб укласти ламінат на нагрівальні інфрачервону плівку, не потрібно заливати стяжку, а відповідно, робити капітальний ремонт. Вся робота займає 1 день (з умовою того, що ламінат вже адаптувався до приміщення). При такій схемі укладання, ефективність обігріву підвищується, тому що не потрібно прогрівати стяжку.

Укладання самої нагрівальної інфрачервоної плівки під ламінат має свої особливості:

 • нагрівальну інфрачервону плівку не можна класти там, де будуть стояти важкі меблі;

Схема укладання інфрачервоної плівки:

 1. Бетонна стяжка
 2. Теплоізоляція (подложка) – 3-4 мм.
 3. Відбиваюча плівка (фольга)
 4. Інфрачервона плівка
 5. Поліетилен 150-200мкм (плівка для теплиць ПРОЗОРА)
 •  коли покладена нагрівальна плівка, то поверх кладуть товсту поліетиленову плівку (рекомендується 80 мкм), яка буде захищати електричні деталі в разі потрапляння рідин.

Далі укладання ламінату на теплу підлогу ніяк не відрізняється від простого укладання ламінату. Даний метод зручний тим, що сама тепла підлога стелиться на вже наявну стяжку. Крім того, ламінат, укладений раніше, можна розібрати, потім постелити плівку, а потім знову укласти.

Ще однією з головних умов для усіх типів підігріву підлоги під ламінат є обмеження максимальної температури підлоги до 27 0 С

Теплі підлоги можуть бути водяними, електричними і плівковими. В принципі, на будь-якій з них можна застеляти ламіноване покриття, якщо дотримуватись  правильності монтажу самої системи опалення та вимоги, що пред’являються до матеріалу для підлоги.

Залишити відповідь

Usage memory

NOW: 21.62 Mb.

MAX: 22.79 Mb.