Що таке spc-покриття для підлоги

SPC ламінат. Інноваційна підлога нового покоління.

Різновиди композитних матеріалів.
SPC ламінаті відносяться до великої родини так званих «вінілових ламінатів». Назва «вінілові ламінати» посіла сьогодні домінуюче місце в роздрібній торгівлі ламінатів, але вона не показує основні характеристики і відмінності ламінатів даної родини.

Вініловий ламінат – це не більше, аніж гарна сучасна назва, яка є допоміжним елементом у продажі продукції. По суті, вініл – це розмовна назва полівінілхлоріду (ПВХ) – (CH2CHCl), а також других полімерів.

Виробники ж використовують формулювання композитні ламінати. Вони складаються з кількох складових частин, які мають різні хімічні і фізичні властивості.

Композитні – значить складаються з двох або більше частин, що мають різні фізичні властивості. У сімейство композитних ламінатів входить велика кількість різної продукції, абсолютно різною по використанню і своїми фізичними властивостями. Багато з них використовуються в вузькоспеціалізованих сегментах. Композитні ламінати – високо екологічні, так як емісія шкідливих речовин для організму людини відсутня.

До групи композитних ламінатів входять:

а) LVT – Luxury Vinyl Tiles. По суті, це достатньо жорсткий лінолеум з вирізаними замками чи без них, може клеїтися до основи чи складатись як ламінат. Всі фізичні властивості як у лінолеуму з основою з спіненого ПВХ.
б) SPC – Stone Plastic Composite. SPC покриття вважається новим поколінням підлогового покриття. Основу цього ламінату складає 70-80 % карбонат кальцію (крейда) і ПВХ. Через дуже низьку вартість крейди, ціна на такий ламінат набагато нижча інших композитних ламінатів. Він стабільний при перепадах температури і стійкий до стиснення та розтягування. За своїми властивостями, він близький до натурального каменю, чудово передає тепло. Ідеально підходить для використання в приміщеннях з опаленням «тепла підлога». Екологічно безпечний для використання у будь-яких житлових і комерційних приміщеннях. Універсальний в догляді. Не потребує спеціальних миючих засобів.

Всі перераховані композитні ламінати абсолютно водостійкі.

Виробництво SPC ламінату.
SPC ламінат має три складові: SPC- основа, декоративний ПВХ шар (плівка), зносостійкий ПВХ шар.
На початковому етапі відбувається змішування 70-80% крейди і ПВХ. Отримана суміш подається в екструдер (велика м’ясорубка), де вона піддається нагріванню до температури близько 270 градусів. При цьому утворюється однорідна маса, яка подається в форму (матрицю). З матриці виходить безкінечний SPC-лист, який поступово застигає і кристалізується.

Ширина листа – 960 мм. Товщина, в залежності від заданих параметрів (3,5; 4,0; 5,0; 6,0 мм). Далі на SPC-лист з рулонів накладається плівка з необхідним декором і зносостійкий шар. Отриманий «бутерброд» проходить через прес, нагрітий до температури 270 градусів. При цьому всі три шари сплавляються разом. Отриманий лист розрізається на плити необхідної довжини. Зазвичай отримують плити 960*1200 мм.
Плити перебувають в приміщенні протягом 48 годин, для остаточної кристалізації і стабілізації. Після вистоювання, плити покриваються UV-лаком (матовим чи глянцевим) для запобігання втрати кольору від впливу сонячних променів.
Далі плити розрізаються на дощечки потрібної ширини, в яких вирізається замок. На кожному етапі відбувається автоматичний і візуальний контроль якості.

Властивості і застосування SPC ламінату.
Незважаючи на слово ламінат у назві, за своїми властивостями SPC ламінат набагато ближче до керамічної плитки, і особливо близький до натурального мармуру, з якого, за фактом, він на 70-80% складається (крейда і мармур складаються на 99% з карбонату кальцію). З класичним ламінатом він пов’язаний тільки наявністю замкового з’єднання.

SPC ламінат продукт дуже твердий, практично не реагує на перепади температури. Добре проводить тепло. ПВХ, що входить до складу SPC, відповідає за необхідну в’язкість продукту.

На відміну від керамічної плитки і натуральних каменів, SPC не ламкий. Наприклад, при падінні на нього важких предметів він не трісне.

Завдяки своєму складу, абсолютно вологостійкий, можна, при бажанні, застелити дно басейну.

Також, SPC, через відсутність в технології виробництва клею, повністю позбавлений формальдегідів, тобто безпечний для здоров’я, це і робить його таким популярним в розвинених країнах.

Зносостійкий ПВХ шар, з додаванням оксиду алюмінію, зазвичай, використовується двох товщин: 0,3 мм і 0,5 мм.

При перевірці на стирання, шар в 0,3 мм витримує 20000 обертів наждачкою, шар в 0,5 мм – 50000 обертів. Для прикладу, класичні ламінати: 31 клас – 2000 обертів, 33 клас – 4500 обертів.

Зносостійкий шар 0,3 мм використовується для будь-яких побутових і комерційних приміщень, в яких не використовуються візки і техніка.

Зносостійкий шар 0,5 мм використовується для приміщень, в яких використовуються візки і спецтехніка.

Звичайно, SPC ламінати ідеально підходять для приміщень комерційного використання (офіси, магазини, ресторани і т. д.). У домашніх умовах чудово підійдуть в коридор, кухню, ванну кімнату.

Товщина SPC.

SPC ламінати виготовляються товщиноюі 3,5; 4,0; 5,0; 6,0 мм. Чим більша товщина, тим міцніший замок.

Основні характеристики SPC ламінату.

Ціна.

Класичний HDF ламінат дешевше ніж SPC ламінат.

Зовнішній вигляд.

За зовнішнім виглядом обидва ламінати практично ідентичні. SPC ламінат, за рахунок цифрового друку, навіть має більш чітку структуру малюнка ніж у HDF-ламінату.

Асортимент.

По різноманіттю декорів, останнім часом, SPC ламінат випереджає класичні ламінати.
Захисний шар. За стиранням захисного шару SPC ламінат в 8 – 20 разів перевершує HDF ламінати.

Теплопровідність.

SPC ламінат має набагато кращу теплопровідність, ніж HDF ламінат (деревні волокна, проти мармурової крихти). Прирівнюється по своїх характеристиках до керамічної плитки.

Вологостійкість.

SPC 100% ламінат водостійкий.

Пожежобезпечність.

SPC ламінат матеріал не підтримує горіння.

Екологія.

При виробництві SPC ламінатів не використовуються клей і барвники, внаслідок чого, повністю відсутні формальдегіди.
SPC ламінат нешкідливий.

Укладка.
Принцип укладання у HDF ламінату і SPC ламінату однаковий. За рахунок більшої твердості, SPC ламінати укладати легше і швидше.

Застосування.

SPC ламінат може використовуватися в будь-яких приміщеннях. Чудовий вибір для магазинів, ресторанів, офісів, кухонь, коридорів, ванних кімнат. Ідеальний для опалення «тепла підлога».

Переглянути декори spc-покриття у інтернет-магазині “Натуральна Підлога”: spc-покриття для підлоги

 

 

Залишити відповідь

Usage memory

NOW: 21.62 Mb.

MAX: 22.78 Mb.