Мити чи не мити?

Чи можна мити ламінат?

Швидше за все, Вам цікаво, як правильно мити ламінат? Взагалі така підлога невибаглива. Але є декілька нюансів, які слід врахувати при виборі методу вологого прибирання. Як правило, для вологого прибирання потрібна чиста вода і ганчірка. Ганчірку необхідно добре вичавлювати. Тобто ганчірка повинна бути вологою, але вода з неї капати не має.

Якщо при прибиранні випадково пролилася вода на ламінат, в цьому немає нічого страшного. Для усунення калюжі необхідно гарненько відтиснути ганчірку і оперативно зібрати воду, потім протерти підлогу сухою ганчіркою.

SurfaceFloorService

Неприпустимо використовувати велику кількість води при вологому прибиранні. Якщо ламінат заливати, то одним з уразливих місць стануть стики. Вода буде просочуватися між ними, що викликає розбухання підлоги. В результаті Вам доведеться купувати і стелити новий ламінат. Ось і вся суть вологого прибирання. Як видно, немає ніяких хитрих і складних моментів.

Хімічні миючі засоби сьогодні заповнили прилавки спеціалізованих магазинів. Не є винятком і хімія для ламінату. Тут важливо бути обережним, адже при неправильному поводженні з миючими засобами ламінату можна не допомогти, а зашкодити.

Використовувати хімічні миючі засоби при кожному прибиранні не потрібно. Досить робити це один раз в місяць!

Використання миючих засобів безпосередньо залежатиме від ступеня та інтенсивності забруднення ламінату. Якщо кімната прохідна, то, найімовірніше, ламінат швидко буде бруднитися. Неприпустимо використовувати миючі засоби для ламінату, у складі яких є абразиви. Вони можуть подряпати ламіновану поверхню виробу.

SurfaceFloorService

Правильно потрібно використовувати і щітки. Неприпустимо застосовувати жорсткі губки або щітки, які обов’язково залишать сліди на підлозі. Що робити, якщо в процесі ремонту на ламінат випадково потрапила фарба, клей тощо? Чим швидко і ефективно, без негативних наслідків усунути забруднення?

Як радять деякі фахівці, можна взяти трохи етилового спирту або ацетону. Спершу на забруднену ділянку наноситься ту чи іншу речовину. Після декількох хвилин, все слід змити чистою водою (мокрою ганчіркою). У більшості випадків такий метод дозволяє усунути плями з 100% вірогідністю. Ну а як бути, якщо на ламінаті з’явилися плями від кави, ягід або чаю? Якщо пляма свіжа, то не слід поспішати і хапатися за миючий засіб. Як правило, злегка волога ганчірка легко усуне забруднення. Якщо ж пляма засохла, то, швидше за все, без них ніяк не обійтися. При цьому купуйте ті миючі засоби, які безпосередньо призначені для миття ламінату і застосовуйте їх суворо за зазначеної інструкції від заводу виробника.

Якщо ж на покритті залишилися сліди від велосипедної гуми або кольорових олівців, то тут і зовсім не буде потрібна вода. Можна взяти нейлонову суху ганчірку, яка без проблем усуне забруднення. Якщо ж при необережному поводженні чорнило або лак для нігтів пролилися на підлогу, то тут потрібно тільки ацетон або етиловий спирт. Ці плями найскладніші. Після декількох прибирань ламінат втрачає свій блиск, тому можна скористатися спеціальним засобом, який відновлює зовнішній вигляд. Якщо на банці миючого засобу вказується, що воно для паркету, то ні в якому разі його не можна використовувати для ламінату, так як такі покриття володіють різною структурою, а також виробляються за різними технологіями.

Один із старих і добрих методів прибирання – пилосос. Хоча в нашому випадку мова йде про використання миючого пилососа. Виробники ламінату не рекомендують його застосування, але деякі моделі пилососів використовувати можна. Після прибирання миючим пилососом на поверхні ламінату залишається волога, яку слід відразу ж витерти сухою ганчіркою. Запитаєте, навіщо ж робити роботу два рази? Тим більше, що в процесі прибирання вода може проникнути в стики з’єднання?

SurfaceFloor

З цієї причини краще всього використовувати звичайний пилосос, яким можна без особливих проблем усунути пил або дрібні фрагменти бруду. Це самий ефективний метод прибирання ламінату. У такому випадку ніяких розводів точно не залишиться.

При належному догляді ламінат зможе прослужити від десяти до тридцяти років, як і вказує виробник.

Залишити відповідь

Usage memory

NOW: 21.63 Mb.

MAX: 22.78 Mb.