Селекція паркетної дошки – що це таке?

Селекція – це відбір і сортування деревини за зовнішнім виглядом. Так, дошки однієї породи дерева можуть істотно відрізняться зовнішнім виглядом в залежності від селекції. Важливі фактори, які впливають на селекцію – тип розпилу стовбура, наявність дефектів, малюнок і колір деревини.

Виділяють такі основні типи розпилу:

– Радіальний,

– Тангенціальний,

– Рустикальний.

selekcia
Радіальний розпил проводиться паралельно довжині стовбура дерева, а волокна розташовані вздовж планки. З радіальним розпилом малюнок і колір на паркетній дошці найрівніший, а стабільність деревини найвища.

Якщо розпил виробляють по дотичній до річних кілець, то виходить індивідуальний малюнок на кожній планці паркетної дошки, і називається такий тип розпилу – тангенціальний.

А ось розпил виконаний під будь-яким кутом, називається рустикальним. І відрізняють його – неоднорідний малюнок і колір.

Підсумувавши, можна сказати, що від типу розпилу залежить як зовнішній вигляд, так і характеристики міцності. Також тип розпилу впливає на селекцію планок за зовнішнім виглядом. Виділяють такі:

– Селект,

– Натур,

– Рустик.

селекция-3

Селект – виходить тільки з радіального розпилу. Цей тип селекції найякісніший. Плашки відрізняються рівним малюнком і однорідним характерним кольором. Дефекти не допускаються. Ідеально підходить для класичних інтер’єрів. Володіє максимальною зносостійкістю і водостійкістю для даного типу деревини.

Натур – поєднує в собі плашки радіального і тангенціального розпилу. Відрізняється більш різноманітним малюнком і колірними перепадами, ніж в СЕЛЕКТ. Можлива наявність сучків невеликого діаметра, дефекти не допускаються.

Рустик – живий тип селекції. У рустик немає відбору по розпилу. Відрізняється наявністю сучків, заболоні, яскравого забарвлення і різких перепадів за кольором. Такі особливості, роблять паркетну дошкою неповторною, і вона відмінно підходить під стиль кантрі.
Що стосується ціни, то вона залежить від типу селекції. Так Селект буде помітно дорожче Рустика, але і термін експлуатації і споживчі характеристики у Селект будуть набагато кращими.

Залишити відповідь

Usage memory

NOW: 21.63 Mb.

MAX: 22.78 Mb.