Укладання вінілової плитки

Не секрет, що підлогове покриття красиво виглядає тільки за умови правильного, з технологічної позиції, монтажу. У даній статті наводяться рекомендації по правильному укладанні вінілової плитки. Облаштування вінілового покриття – нескладний процес, який вимагає мінімуму інструментів. Необхідно грамотно зробити розмітку і правильно підготувати поверхню.

Більшість видів вінілової плитки це квадрати, сторона яких дорівнює 30 сантиметрам. Вінілове покриття у планках буває різної ширини – від 0,6 до 15 сантиметрів ,довжина 91- 92 см. Щоб купити необхідну кількість покриття, слід виміряти ділянку, на який буде укладатися плитка, і додати ще 10% на відходи.

Якщо мова йде про самоклеючу вінілову плитку, то процес укладання слід починати з того, що будівельний матеріал повинен «вилежатися» протягом доби в тій кімнаті, де буде проводитися його інсталяція. При цьому не потрібно знімати упаковку. Клейку основу плиток рекомендується оберігати від потрапляння на нього пилу і бруду, тому що це ускладнить приклеювання згодом.

Поверхня під вінілову плитку в будь-якому випадку повинна бути рівною, цілісною і негнучкою, без слідів жиру, фарби і масел. В якості підготовки чорнової підлоги необхідно заробити щілини, шви і стики, а також усунути нерівності, за допомогою самовирівнюючої суміші. Тобто поверхня має бути ідельно рівною.Якщо мова йде про облаштування вінілового покриття з клейкою основою на «теплі підлоги», то підігрів рекомендується відключити мінімум за три дні до укладання і залишити систему в вимкненому стані ще на шість діб після завершення роботи.

основа

Існують обмеження, пов’язані з температурним режимом в приміщенні. Оптимальний діапазон температур становить плюс 18 – 24 градуси за Цельсієм. Разом з цим потрібно стежити, щоб основа під вінілову плитку не була вологою, так як недотримання цієї вимоги спровокує виникнення цвілі і грибка на старій підлозі. Відносну вологість чорнової підлоги прийнято вимірювати гігрометром: вона не повинна бути більше, ніж 0,05%. У вологих приміщеннях і на бетонній основі перших поверхів необхідно влаштувати гідроізоляцію. Крім цього, не варто укладати вінілову плитку одночасно з проведенням «брудних» будівельних процесів.

При приклеюванні вінілової плитки потрібно уникати попадання під покриття повітря. Не можна укладати плитку впритул до стін, слід залишити невеликий відступ. Клей потрібно наносити рівномірно ділянками, не залишаючи згустків клею і не оброблених ділянок.

Щоб клей наносився рівномірно і в тій кількості, що потрібно для приклеювання покриття, рекомендується користуватися зубчастим шпателем зі змінними лезами. За рахунок різної форми і різного кроку зубців шпателів буде забезпечений потрібний розхід клею. При укладанні не на плоску основу можна використовувати побутовий фен, щоб надати плитці велику пластичність.

Плитку можна різати за допомогою канцелярського ножа, але так як леза будуть швидко тупитись, під рукою рекомендується мати запасні. Робиться це так: прорізається верхній шар плитки, по потім лінії прорізу матеріал надламується і зі зворотного боку дорізається.

vinilova plutka

Приклеївши вінілову плитку, її слід прокатати важким спеціальним валиком або притерти за допомогою коркової дошки. Це робиться для кращої проклейки і для видалення бульбашок. Надлишки клею, що виступили по швах, необхідно видалити вологою губкою або губкою, що змочена в спиртовмісному складі, до того як клей почне висихати. Через півгодини слід прокатати покладену ділянку валиком ще раз.

Після приклеювання підлогового покриття вінілова плитка не потребує спеціальної обробки стиків.

Залишити відповідь

Usage memory

NOW: 21.61 Mb.

MAX: 22.78 Mb.