Як вибрати ламінат?

Ламінат в інтер'єрі

Як вибрати ламінат?

Пересічному покупцеві мало що відомо про таке підлогове покриття як ламінат.
Хоча він є у наших родичів, друзів, співробітників, але відгуки про нього дуже суперечливі.
Комусь ламінат подобається, лежить у вітальні, спальні, коридорі, магазині і радує погляд більше 10 років, а хтось жаліється на скрип, щілини, потертості після року – двох використання.
Напрошується висновок, що правильно обраний та підібраний ламінат, це запорука довгої служби Вашої підлоги. І як наслідок, відсутність потреби у незапланованому ремонті.
А як відомо, вибір ламінованого покриття на ринку підлогових покриттів дуже великий.
Давайте спробуємо коротко розібратись у основних характеристиках ламінату.
1. Декор/Колір
Декор мало впливає на вибір ламінату. Будь то дуб, ясен чи мербау, Ви все-рівно бачите лише картинку, яка не змінює своїх властивостей від зміни декору.
Щодо, кольору. Це важливо. Якщо Ви обираєте ламінат чорного кольору, або кольору венге, готуйтесь, що пил потрібно буде витирати на підлозі мало чи не щодня і будь-яка подряпина на покритті буде виразно видна. Обираючи білосніжний ламінат, тут все ясно, будь-який бруд буде кидатись в очі відразу. Тому, якщо шукаєте золоту середину, купуйте ламінат нейтральних тонів, світло-коричневий, як варіант.
2. Виробник/Країна виробництва
Само собою, є виробники, які на ринку підлогових покриттів вже зробили собі ім’я. Зарекомендували свої товари як якісні і довговічні, тобто перевірені часом. Тому в першу чергу варто купувати їх товари.
Як приклад, це Egger, Balterio, Kronotex, Aller.
Але варто взяти собі до уваги, що для просування товарів на ринки колишніх країн СНГ, найчастіше виробництво переносять у Китай і від цього якість товарів нижче не стає, тому що використовується запатентовані виробником технології та ресурси. Іншими словами, жоден виробник не хоче ризикувати своїм ім’ям. Як приклад, це Oster Wald, Hoffer Holz.
А ось що Вас має насторожити, це занадто низька ціна на ламіноване покриття, по-перше воно може бути неякісним, а по-друге небезпечним для Вашого здоров’я та Вашої сім’ї.
Економія має бути розумною.
3. Клас зносостійкості
У ламінаті існує 3 основні класи зносостійкості.
– 31 клас – це так званий комерційний клас експлуатації. Ламінована підлога 31 класу в комерційних приміщеннях зі слабким навантаженням прослужить близько 3-5 років. У домашніх умовах підлога може пролежати 5-10 років. Рекомендоване застосування: спальні, дитячі, кабінети.
32 клас – це експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях із середнім навантаженням та домашніх приміщеннях з високим навантаженням. Термін служби підлоги у громадських установах ≈ 6-7 років. У домашніх умовах підлога може пролежати близько 15 років. 32 клас найбільш оптимальний вибір і для будинку і для офісу з невеликою прохідністю.
– 33 клас – це експлуатація підлоги в комерційних приміщеннях з інтенсивним навантаженням. Термін служби підлоги ≈ 8-10 років. У домашніх умовах підлога може пролежати близько 20 років. Безсумнівним достоїнством цієї підлоги є те, що його зовнішній вигляд буде зберігатися максимально можливий для ламінату час.
4. Розміри ламінату, товщина/ширина/довжина
Найважливіший показник це є товщина. Від товщини планки ламінованої підлоги безпосередньо залежить стабільність її розмірів. А в свою чергу ламінат, який має достатню товщину щільніше стикується при проведенні монтажних робіт – утворюється менше щілин.
Також товщина модуля впливає на теплопровідність підлогового покриття і на стійкість до підвищених навантажень, наприклад, до ваги важких меблів. Оптимальна товщина – 8 мм.
Щодо довжини і ширини ламінату, то тут суттєвих вимог немає. Тут потрібно звернути увагу на геометрію приміщення. Так в широкій і довгій кімнаті використовуйте покриття відповідних габаритів. А ось для невеликого приміщення Вам можуть знадобитись «негабаритні» планки, оскільки Ви все рівно будете робити підрізку дошок.
5. Замкова система

Ламінат замок
На ринку існує 2 основні системи це lock-замок і click-замок.
Замкова lock-система – це більш рання і менш досконала розробка. Він являє собою так звану забивну модель. Стиковка здійснюється за принципом “шип-паз”. Суттєвий мінус цього замка – це складність укладання. Але є і хороша новина, виробники підлогових покриттів удосконалюють цей замок для полегшення укладання, наприклад: SmartLock (виробник «Pergo»), T-Lock (виробник «Tarkett»), Top Lock (виробник «Kronopol»).
Замкова click-система, кріплення не вимагає від майстра особливої вправності. І – що важливо – воно забезпечує тісне прилягання планок одна до одної навіть при постійному навантаженні на підлогу. Як приклад таких замків наведемо: Express click (виробник «Kronotex»), Pro Click (виробник «Egger»), CliсkXpress (виробник «Balterio»).
І на завершення, ламінат з click-замком коштує дорожче ніж ламінат з lock-замком.
6. Наявність фаски

laminat-2 laminat-3
Фаска буває 2-х стороння, це повздовжня канавка по краям дошки, та 4-х стороння, це канавка, яка йде по всьому периметру дошки.
Фаска поділяється на V-подібну, тобто канавка має поглиблення в 2 мм, і мікрофаску, з поглибленням в 1 мм.

laminat-4
З часом на замковому ламінаті можуть з’явитись щілини від побутових навантажень або перепадів температури та вологи у приміщенні. На ламінованому покритті з фаскою щілини будуть практично не помітні, що дозволить зберегти зовнішній вигляд підлогового покриття значно довше.
По тій самій причині, якщо Ваша основа не є ідеально рівною та гладкою, фаска також приховає незначні недоліки чорнової підлоги.
І останньою перевагою фаски є естетичний зовнішній вигляд фаски.
З її недоліків виділяють два, перше, це вартість. Ціна на ламінат з фаскою є значно вища за ламінат без фаски. І друге, деякі покупці вважають, що у фасці накопичується пил та бруд. Але виробники ламінату заперечують цей тезис. Фаска настільки неглибока, що будь-яка господиня гарно вимиє мікро-поглиблення на підлозі.
7. Наявність вологостійкого покриття.
Вологостійкий ламінат цілком здатний витримати підвищену вологість і чудово підійде для використання на кухні, в коридорі та в інших приміщеннях де є потреба у вологостійкості. Для підвищення вологостійкості виробники використовують більш міцну HDF-плиту, а також стики, бічні частини і замки обробляються спеціальними мастикам, восковими та силіконовими покриттями. Верхній шар також обробляється спеціальними просоченнями, які захищають ламінат від впливу вологи.
8. Наявність антистатичного покриття.
Антистатичний ламінат в основному застосовується у приміщеннях з великою кількістю оргтехніки. Це можуть бути офіси, магазини і т.п. приміщення. Ламінат з антистатичними властивостями знижує статичний розряд. В домашніх умовах із переваг антистатичного ламінату хіба менше притягування пилу. Ось і все!
9. Гарантія.
Тут потрібно бути уважним. В основному виробники дають дві гарантії, це прогнозований термін служби покриття. Одна розповсюджується на домашні умови, це від 10 до 25 років, а друга на застосування у громадських умовах, це від 5 до 10 років. Гарантія надається на геометрію планки, на стирання та на вплив ультрафіолету.
10. Укладання на теплу підлогу
На даний час всі виробники дають можливість укладання ламінату на теплу підлогу, з єдиним застереженням, температура підігріву не має перевищувати більше 27 градусів по Цельсію.
Які можуть бути наслідки придбання дешевого неякісного ламінату?
1. Виникнення щілин повздовжніх та торцевих внаслідок неякісних замкових з’єднань.
2. Швидке протирання верхнього шару ламінату, внаслідок здешевлення виробництва.
3. Деформація та незадовільна геометрія ламінованої дошки.
4. Ламкість замків під час укладання.
5. Набухання стиків ламінату під час його експлуатації.
6. Вміст у небезпечній кількості формальдегіду, який негативно впливає на організм людини і може спричинити виникнення хвороби – рак.

Залишити відповідь

Usage memory

NOW: 21.38 Mb.

MAX: 22.82 Mb.