Як вибрати паркетну дошку?

1. Виробник/Країна виробництва
При виборі паркетної дошки варто звернути увагу на виробників, які вже зарекомендували себе та свою продукцію, як довговічну і якісну. І найголовніше, які дорожать своїм ім’ям, до таких виробників можна віднести: Barlinek (виробничі потужності: Польща, Україна, Румунія), Befag (Угорщина), Parador (Німеччина), Polarwood (виробничі потужності: Фінляндія, Росія), та інші.
2. Деревина
Дуб. Паркет з дуба є лідером продажів. Він вирізняється найвищою твердістю і довговічністю, володіє високими характеристиками зносостійкості. Дубова дошка не схильна до стирання, вона дуже стабільна. При використанні паркет не розсихається, не деформується, менше інших схильний до впливу високої вологості. Крім того, дуб ефектно демонструє всі достоїнства натурального дерева.
Ясен. Виростає переважно в центральній частині Європи. Деревина Ясеня дуже схожа на деревину Дуба, але трохи світліша. Ясень – дуже щільна і тверда порода, має гарну текстуру. При різних обробках (тонування, обкурення) текстура Ясеня стає більш контрастною.
Буковий паркет приємних світлих відтінків зазвичай купують для дитячих кімнат і спалень. Його незвичайний кремовий колір здатний візуально розширити простір, зробити його більш світлим, затишним. Це деревина досить стабільна і міцна. З його допомогою можна створювати димчасті покриття, саме дерево витримує рівень вологості вище середнього. Недолік: не рекомендується укладання на підлогу з підігрівом.
Клен також є досить розповсюдженою деревиною для виготовлення паркетних дошок. Він вирізняється міцністю, чудовою стійкістю до механічних впливів. Колір деревини дуже світлий, приємний, має ніжний кремовий відтінок. Недолік: не рекомендується укладання на підлогу з підігрівом.
Вишневий паркет може похвалитися розмаїттям відтінків, починаючи від рожевого і закінчуючи темним кавовим. Ніжна колірна палітра, дуже витончений малюнок – все це робить вишневий паркет відмінним покриттям підлоги для спалень, віталень, їдалень.
Паркет з горіха вирізняється високою щільністю і міцністю, він невибагливий у догляді, володіє високими експлуатаційними характеристиками. Яскраво виражена структура дозволяє застосовувати його для будь-яких приміщень, а твердість, більш висока, ніж у дуба, дає можливість укладати його в місцях з великими навантаженнями.
Мербау – екзотична деревина, що вирізняється приємним коричневим відтінком і золотистими прожилками. Такий паркет стійкий до підвищеної вологості, завдяки наявності в складі деревини масел. Дошка стабільна, дуже тверда, не схильна до впливу комах і гризунів. Обробка її дуже складна, що позначається на вартості.
Венге – деревина з екзотичним африканським походженням, яка останні роки займає міцне місце при виготовленні меблів і оздоблювальних матеріалів. Паркет з венге вирізняється темним, практично чорним кольором і досить незвичайним малюнком. Дошка дуже зносостійка, не схильна до механічних навантажень, ударів, коливань вологості.
Акація – надійна деревина, такий паркет володіє високою твердістю, незвичайним золотистим відтінком. Пошкодити або навіть просто подряпати таку поверхню буде непросто. Це відмінний варіант для передпокою або їдальні.
3. Селекція
Стандарт (Селект) – це дошка, в якій не допускається наявність заболоні (більш світлі ділянки на дошці), будь-яких сучків, механічних пошкоджень. Можливий невеликий перепад кольорів. Паркетна дошка Селект – ідеальний варіант для оформлення інтер’єрів класичного стилю.

parketna-doshka-selekt
Натур (Фемелі) – це паркетна дошка, колірна гамма якої є досить широка. Заболонь допускається до десяти відсотків, сучки – тільки до п’яти міліметрів, забиті і чорні сучки – до трьох міліметрів.

parketna-doshka-natur
Робуст. Селекція близька до селекції Натур. Робуст характерна трохи більшою кількістю сучків і великих варіацій в кольорі і структурі деревини.

parketna-doshka-robust
Рустік – сортування, вирізняється досить широкою гамою кольорів. Допускається наявність сучків, заболоні, зі зворотного боку – тріщин, усушки, всіляких механічних пошкоджень з глибиною до півтора міліметрів.

parketna-doshka-rustik
Кантрі. Селекція, так званого, сільського стилю. Це спеціально відібрані і оброблені дошки, з максимальною строкатістю, великою кількістю великих сучків і великою кількістю заболоні.

parketna-doshka
4. Кількість смуг
Односмугова, у верхньому шарі має один ряд, не поділений на сегменти. Це цілісний шматок дерева, який чітко передає всі нюанси деревини, її природну красу. Відноситься до преміум цінового сегменту.

parketna-doshka-1
Двосмугова дошка має поверхню, яка складається з двох ідеально підігнаних сегментів. Відноситься до середнього цінового сегменту.

parketna-doshka-3
Трисмугова дошка має три ряди дощечок. Такий вид найпопулярніший, він вирізняється наявністю натурального малюнка класичного типу. Відноситься до економ цінового сегменту.

parketna-doshka-2
5. Лак чи масло
Лак. Такий лак підкреслює живу структуру дерева, акцентує натуральну красу дерев’яних підлог. Він дає додаткову зносостійкість і полегшує прибирання. Лак дуже добре захищає підлогу від мікроподряпин. За рахунок оптимальної його кількості на одиницю площі він не приховує природну красу деревини.
Натуральне масло. Деякі виробники покривають свою дошку натуральним маслом, воно ще більшою мірою дає відчуття натуральності, виявляє структуру дерева і підкреслює багатство відтінків. Паркетна дошка під олією вимагає особливого догляду, її слід регулярно обробляти спеціальними засобами, мастикою або маслом для підлоги.
6. Замкова система
Це одна з важливих характеристик, адже саме цей параметр впливає на щільність прилягання дошок одна до одної, а також на якість збереження первісного монтажу підлогового покриття.
Одними з найкращих замків вважаються системи: PanLoc (від Befag), T-lock (від Tarkett), Seger, Barclick (від Barlinek), Top Connect (від Haro). Тому, якщо потрібен тривалий термін служби паркетної дошки, рекомендуємо зупинитися на цих замках.

parketna-doshka-5
7. Розміри мають значення
Якісна дошка першого сорту має довжину в межах 2-2,5 м, та ширину від 13 до 20 мм.
А ось на товщину дошки потрібно звернути особливу увагу. Дошка, яка має товщину меншу за 14 см купувати не варто. Вона не циклюється, через те, що верхній шпон цінної деревини є надто тонкий. А за рахунок потоншення 2-х нижніх шарів дошки, вона схильна до різноманітних механічних пошкоджень.
І детальніше про шпон (верхній шар дошки)
2 мм – 2,5 мм – не можна циклювати, іншими словами – реставрувати
2,5 мм – 3 мм – 1-2 цикли відновлення (циклювання)
3 мм – 4 мм і вище – 3 і більше цикли відновлення (циклювання)
8. Фаска

parketna-doshka-8
Головні плюси, якими володіє паркетна дошка з фаскою, звичайно, стосуються дизайну. Якщо покласти покриття з фаскою уздовж кімнати, візуально розмір її збільшиться.
Глибина фаски може становити 1-4 мм, а чим глибше фаска, тим вона виразніше виглядає. Але крім дизайнерських переваг, паркетна дошка з фаскою має ще й експлуатаційні властивості.
З частими перепадами температур і вологості паркетна дошка може деформуватись і всихатись, через це можуть утворюватися щілини між дошками. Фаска дає можливість приховати появу таких зазорів, і поверхня завжди буде виглядати, як нова.
Також варто зауважити, що підлога з фаскою менш вимоглива до підготовки основи. Незначні перепади висот (до 2 мм) будуть просто непомітні. Якщо ж покриття без фаски – основа повинна бути ідеально рівною.
Не можна промовчати про недоліки такого покриття. Існує думка, що в фасці накопичується пил – і з цим не посперечаєшся, особливо, якщо фаска глибока (2мм) і вузька. Але і в цьому випадку паркетна дошка з фаскою досить легко чиститься звичайною вологою ганчіркою, адже 2 мм – не надто глибоко. Звичайно, при меншій глибині проблем і зовсім не буде.

parketna-doshka-7  parketna-doshka-6
9. Брашування
У природних умовах річні кільця, утворені навесні, мають меншу щільність ніж ті, які утворилися восени і взимку. Тому з часом у паркеті ці м’які волокна руйнуються.
Технологія брашування (штучне зістарювання) – це коли за допомогою спеціальних металевих щіток видаляються м’які шари волокон деревини. Завдяки цьому деревина стає рельєфніша і підкреслюється структура річних кілець.
На такій підлозі менше помітні вм’ятини, подряпини і тріщини. А об’ємний малюнок створює особливий дизайн.
10. Термообробка
Термообробка – це процес, при якому за спеціальною технологією деревину нагрівають понад 195 ºС. В результаті чого паркетна дошка стає більш стабільною і фарбується наскрізь.
Завдяки цьому подряпини, залишені на темній підлозі, стають менш помітні, а паркетна дошка в значній мірі менш схильна до ссихання і набухання. Таку дошку можна використовувати спільно з теплими підлогами.
Наслідком здешевлення виробництва паркетної дошки є:
1. Розтріскування лакового шару після першого року експлуатації.
2. Поява скрипу.
3. Використання дешевих низько міцних лакових покриттів робить неможливим видалення плям без пошкодження лакового шару. (наприклад: крапельки зеленки або йоду, плями від вина та кави)
4. Розшарування елементів конструкції після декількох змін сезону.
5. Низька якість замкового з’єднання.
6. Використання низькоякісної, погано обробленої стикованої фанери (шпону) для нижнього шару.

Залишити відповідь

Usage memory

NOW: 21.71 Mb.

MAX: 22.82 Mb.