Як вибрати терасну дошку?

терасна дошка

Як вибрати терасну дошку?

1. Виробник/Країна виробництва

Вибираючи терасну дошку варто звернути увагу на виробника та країну виробництва. Найкращими у галузі виробництва терасного покриття є Бельгійці. Найвідомішим виробником є терасна дошка Brugan. Вона належить до еліт сегменту на ринку, це стосується і якості і зовнішнього вигляду. А ось заплатити за цю дошку прийдеться немало, але вона повністю себе окупає під час довготривалого терміну служби.

До середнього сегменту ринку? так званого ціна-якість, відноситься угорська терасна дошка – Legro. Виробник зарекомендував свою дошку як зносостійку та довговічну.

І до бюджетного сегменту відноситься малазійська дошка Mirradex. По якості вона трохи поступається Бельгійській та Угорській дошці, але витримує не менші перепади температур та вологості. Єдине, якщо Legro та Brugan можна використовувати для громадських закладів, наприклад літні майданчики, нічні клуби, пірси, то Mirradex краще використовувати суто для домашніх умов.

 1. Склад дошки

Склад дошки – це вміст у терасній дошці деревини та пластику, у відсотковому співвідношенні. Наразі найкращим варіантом вважається дошка з дерево-композиту, тобто з вмістом і дерева і пластика. Вона краще витримує перепади температури та вологості, і абсолютно не викликає зацікавленості у комах.

І головне чим має поцікавитись покупець, це чи є у продавця всі необхідні санепідемвисновки та сертифікати  видані на території України.

 1. Декор

Вибір декору у композитній дошці це право кожного покупця. Декор абсолютно не впливає на якість терасної дошки. Тому Ви можете самостійно, або з допомогою дизайнера підбирати собі будь-який декор.

 1. terasna-doshka-2Поверхня

В основному поверхня в терасній дошці є двостороння. З одної сторони можна побачити спил дерева, а з іншої сторони рифленість. Тому Ви завжди зможете обрати підходящий для себе варіант, або зробити цікавий дизайн.

У виборі композитної дошки потрібно звернути увагу на слизькість. Композитна дошка являється антиковзаючим матеріалом. А ось дошка з дерева, особливо, якщо воно шліфоване при попаданні на нього вологи дуже ковзає. На це потрібно звернути увагу особливо, якщо Ви плануєте застеляти терасу біля басейну.

 1. Клас твердості

Тут потрібно керуватись для якого застосування буде використовуватись терасна дошка. Якщо для домашніх умов, то клас твердість 2, Вам абсолютно вистарчить. А ось для громадських умов краще обрати дошку з 3 класом застосування.

 1. Щільність

На щільність потрібно звернути особливу увагу, від неї залежить стійкість дошки до навантажень.

Наприклад Brugan має найбільшу щільність  г/см кубічний – 1,3, і витримує навантаження 1000 кг на м.кв.

Legro має щільність 1,1 г/см кубічний, і витримує також навантаження 1000 кг на м.кв.

І значно нижчу щільність має Mirradex – 0,95 г/см кубічний, витримує навантаження 500 кг на м.кв.

Тому, якщо в планах є застосування покриття для громадських установ, тому краще взяти Brugan і Legro. А ось для домашніх умов цілком вистарчає Mirradex.

 1. Термостійкість

Це важлива характеристика терасної дошки. Від термостійкості залежить чи буде дошка підтримувати горіння чи ні. Тому її наявність є важлива.

 1. Габарити

У розмірах потрібно звернути увагу на товщину дошки не варто купувати терасну дошку тонше 20 мм. Це оптимальна товщина для дошки.

Це впливає на деформацію дошки.

Чим може обернутися покупка неякісної дешевої дошки?

 1. Гниттям деревини;
 2. Розповсюдженням грибків;
 3. Середовищем існування комах;
 4. Слизькістю поверхні, і подальшого травмування;
 5. Деформацією дошки;
 6. Не можливістю ходіння босим по дошці, через можливість отримання пошкоджень від скалок та різноманітних сколів.

Залишити відповідь

Usage memory

NOW: 21.33 Mb.

MAX: 22.77 Mb.